[breadcrumb]

Mezoterapia mikroigłowa

Generalna zasada działania zabiegu jest bardzo prosta: kontrolowane mikronakłucia wywołują kontrolowane mikrouszkodzenia, które wykorzystują naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji i stymulują wrodzoną zdolność komórek skóry do produkcji włókien kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
Zabieg oparty jest na automatycznym nakłuwaniu skóry przy pomocy pulsujących igieł, dzięki czemu zwiększa się efektywność przenikania substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej.
Specjalistyczna nakładka z mikroigłami jest sterylnie zapakowana i przeznaczona tylko dla jednego zabiegu. Dzięki temu rozwiązaniu zabieg jest bardzo bezpieczny.

Głębokość nakłuwania jest precyzyjnie regulowana w zależności od obszaru i wskazań do zabiegu. Dzięki temu pozwala precyzyjnie ustalić jaką warstwę skóry poddajemy terapii i opracować poszczególne linie zmarszczek.
Idealnie sprawdza się u pacjentów z wiotką, cienką skórą, aby pobudzić naturalne procesy tworzenia nowego kolagenu.

Efekt już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna, napięta, a po serii kilku zabiegów , zmarszczki i przebarwienia stają się mniej widoczne a koloryt wyrównany.

Zabieg można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach oraz skórze głowy, również w najtrudniej dostępnych miejscach takich jak okolice oczu czy usta.

Korzyści zabiegu:
• stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
• widoczne spłycenie zmarszczek
• stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
• poprawa gęstości i elastyczności skóry
• zmniejszenie widoczności porów
• redukcji blizn potrądzikowych, pourazowych, oparzeniowych
• redukcja przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry
• zmniejszenie widoczności rozstępów
• w leczeniu łysienia, pobudzenie wzrostu włosów

Procedura zabiegowa:
Zabieg rozpoczyna się od peelingu, w tym zabiegu genialna jest oxybrazja, która nie tylko usunie zrogowaciałe komórki naskórka lecz dodatkowo schłodzi nam obszar poddawany zabiegowi.
W zależności od oczekiwanego efektu nakłuwamy skórę dobierając głębokość wkłuć. W trakcie zabiegu skóra jest równomiernie zaczerwieniona, z możliwością punktowego krwawienia.
Następnie aplikujemy ampułkę z kwasem hialuronowym, która ma w tym momencie doskonałą możliwość głębokiej penetracji w głębsze warstwy skóry.
Na koniec nakładana jest maska rewitalizująca i krem zabezpieczający.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta. Po kilku dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.

Czas trwania zabiegu 70 minut