[breadcrumb]

Depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserowej w salonie Piękna Kobieta wykonywany jest laserem  LIGHTSHEER®DUET™ firmy LUMENIS®, który jest złotym standardem w depilacji laserowej od ponad 15 lat.

System oferuje wysoką moc, a także krótkie i bardzo długie impulsy aby bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabiegi na wszystkich typach skóry- włączając w to skórę opaloną i najszerszy zakres jeżeli chodzi o kolor włosów, głębokość i obszar działania.

Istota zabiegu polega na podgrzaniu mieszka włosowego, zawierającego melaninę, dzięki specjalnie skondensowanej wiązce światła, emitowanej przez laser. Wiązka ta jest dobrana w taki sposób, aby poprzez podgrzanie mieszka „zepsuć” zarodek włosa, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. W wyniku takiego działania sam mieszek zostaje uszkodzony i przestaje produkować włosy.

Delikatne i rozległe ruchy głowic lasera stopniowo nagrzewają obszary docelowe pod skórą. Cała procedura trwałego usuwania włosów podczas zabiegu jest bezpieczna, komfortowa i praktycznie bezbolesna.

Do zabiegów używam dwóch głowic:

-mniejszej o wymiarach 9mm x 9mm do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc oraz do zamykania drobnych niebieskich i fioletowych naczyń krwionośnych z fenomenalną funkcją chłodzenia,

-większej wymiarach 22mm x 35mm, używam w trakcie depilacji nóg, pleców czy brzucha, w której zastosowano bezbolesną technologii zasysania.

Przygotowanie do zabiegu

1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące) kilka dni wcześniej.

2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba wykonująca zabieg- umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy siwe stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak skuteczności laserowej depilacji w ich przypadku.

3. Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem. Chociaż ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.

4. Stosowanie kremów lub maści z Vit’ A’ E, C, retinordami (np. lsotrexin, Differin, Zorac, inne), Vit’C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień wcześniej.

5. Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

6. Leki światło uczulające (fototoksyczne’ fotoalergiczne) iziola o takim działaniu (dziurawiec (!), nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.

7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne’ wirusowe. grzybicze) stanowią przeciwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji
typu opryszczki wargowej lub płciowej.

8. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji
naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.

9. ,,Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

10. zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, Jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

Postępowanie po zabiegu

1. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy brzęk lub zaczewienienie dopilowanego obszaru skóry które ustępują po kilku godzinach. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

– myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą.
– nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach).
– stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen.
– delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w innych sposób.
– preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

2. Insolacja naturalna lub solarium jest bezwzględnie przeciwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpoiśrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony najlepiej 50 lub więcej.)
3. Kolejne zabiegi – minimum trzy – należy wykonywać w odstępach średnio 4-12 tygodniowych.