Demakijaż na koniec dnia to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, by zachować skórę w dobrym stanie.
Oczyszczające chusteczki do twarzy są bardzo praktyczne,lecz ich działanie jest ograniczone .

Codzienny rytuał oczyszczania skóry powinien być szybki i skuteczny oraz przynosić choć małą dawkę przyjemności.
Demakijaż woda i… co jeszcze?
Tradycyjne mycie twarzy wodą może być bardzo przyjemne. Pamiętaj jednak, aby wytrzeć skórę, gdyż woda wysusza ją i ściąga.
Myjąc twarz, wykonuj koliste, delikatne ruchy. Polepszysz krążenie krwi, co sprawi, że zniknie zmęczenie i poprawi się koloryt skóry.
Ciekawą propozycją są specjalne rękawice do mycia wykonane z materiałów, które wchłaniają wodę i tłuszcz. Wystarczy zmoczyć je wodą, a usuną mocny makijaż i zanieczyszczenia.
1. Do skóry normalnej, mieszanej i tłustej do mycia twarzy stosuj żel. Zwykle, obok substancji usuwających brud i zanieczyszczenia, zawiera mikrogranulki pilingujące, które oczyszczają pory, usuwają nadmiar sebum, zapobiegając błyszczeniu się skóry.
2. Cera sucha i dojrzała lepiej zareaguje na mycie delikatną pianką lub śmietanką kosmetyczną. Przy kontakcie z wodą ma ona konsystencję musu, nie powoduje efektu ściągnięcia skóry, nawilża ją i wygładza.
3. Następnie użyj toniku. Przywraca on skórze prawidłowe pH (ważne dla jej zdrowia). Najlepsze są łagodne toniki bezalkoholowe, dobrane do rodzaju naszej cery.
Dokładny demakijaż bez wody
Nie ma potrzeby zawsze myć twarz wodą. Jeśli skóra jest dojrzała lub skłonna do podrażnień, demakijaż można wykonać w inny sposób.
1. Płyny micelarne są na rynku już od dłuższego czasu i jeśli jeszcze ich nie znasz, spróbuj, bo warto. Nie trzeba trzeć skóry, by pozbyć się zanieczyszczeń, wystarczy przyłożyć nasączony wacik do twarzy, a zawarte w płynie micele natychmiast je absorbują. Płyn świetnie usuwa też makijaż.
2. Nowością są natomiast mleczka micelarne, które łączą w sobie właściwości pielęgnacyjne mleczka do demakijażu ze skutecznością oczyszczania płynu micelarnego. Delikatne, są świetne dla wymagającej, suchej oraz dojrzałej cery.